ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ, ք. Վարդենիս, (0269)22031, vardenis.gegharquniq@mta.gov.am
25 մարտի 2025 թվականի N 46-Ա
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ՎԱՐԴԵՆԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՆԴԻՍԱՑՈՂ ՀՈՂԱՄԱՍԵՐԻՑ <<ՄԵԾ ՄԱՍՐԻԿ>> ՍԱՀՄԱՆԱՓԱԿ ՊԱՏԱՍԽԱՆԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆԸ ՍԱՀՄԱՆԱՓԱԿ ՕԳՏՎԵԼՈՒ ԻՐԱՎՈՒՆՔ (ՍԵՐՎԻՏՈՒՏ) ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՀԱՄԱՁԱՅՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետի, Հայաստանի Հանրապետության <<Հողային օրենսգրքի>> 50-րդ հոդվածի, Հայաստանի Հանրապետության <<Քաղաքացիական  օրենսգրքի>> 216-րդ հոդվածի դրույթներով, հիմք ընդունելով <<ՄԵԾ ՄԱՍՐԻԿ>> ՍՊԸ-ի տնօրեն Կարեն Արաբյանի լիազորված անձի՝ Վարդան Դադայանի դիմումը և համայնքի ղեկավարի առաջարկը՝ համայնքի ավագանին որոշում է
1.Թույլատրել Վարդենիս համայնքի ղեկավարին համայնքի սեփականություն հանդիսացող 05-005-0445-0002 ծածկագրով 0․43134հա, 05-005-0098-0032 ծածկագրով 0․002հա, 05-005-0443-0004 ծածկագրով 0.82681 հա, 05-005-0261-0005 ծածկագրով 0.02729 հա, 05-005-0260-0019 ծածկագրով 0.57272 հա, 05-005-0446-0006 ծածկագրով 0․73446 հա, 05-005-0121-0042 ծածկագրով 0․16737 հա հողամասերը՝  սահմանափակ օգտվելու իրավունքով (սերվիտուտ) տրամադրել <<ՄԵԾ ՄԱՍՐԻԿ>> ՍՊԸ-ին՝ 5100 կվտ հզորությամբ արևային ֆոտովոլտային էլեկտրակայանի էլեկտրահաղորդման գծի սպասարկման համար:
2. Սույն որոշման 1-ին կետում նշված հողամասերի օգտագործման՝  սերվիտուտի տրամադրման տարեկան վարձավճար սահմանել 05-005-0445-0002 ծածկագրով 0․43134հա՝ 133000 (մեկ հարյուր երեսուներեք հազար), 05-005-0098-0032 ծածկագրով 0․002հա՝ 650 (վեց հարյուր հիսուն), 05-005-0443-0004 ծածկագրով 0.82681հա՝ 254000 (երկու հարյուր հիսունչորս հազար), 05-005-0261-0005 ծածկագրով՝ 0.02729 հա 8500 ութ հազար հինգ հարյուր), 05-005-0260-0019 ծածկագրով 0.57272 հա՝ 176000 (մեկ հարյուր յոթսունվեց հազար), 05-005-0446-0006 ծածկագրով՝ 0․73446 հա 226000 (երկու հարյուր քսանվեց հազար), 05-005-0121-0042 ծածկագրով 0,16737 հա՝ 52000 (հիսուներկու հազար) ՀՀ դրամ:
3․Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման պահից։