Վարդենիս ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆԻ
<<ՀՀ ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ՎԱՐԴԵՆԻՍ ՔԱՂԱՔԻ ԹԻՎ 1 ՄԵԴ>> ՀՈԱԿ ԵՎ <<ՀՀ ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ՎԱՐԴԵՆԻՍ ՔԱՂԱՔԻ ԹԻՎ 2 ՄԵԴ>> ՀՈԱԿ ՀԱՃԱԽՈՂ ԵՐԵԽԱՆԵՐԻ 2024-2025 ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՏԱՐՎԱ ԾՆՈՂԱԿԱՆ ՎՃԱՐՆԵՐԸ ԶԻՋԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հիմք ընդունելով <<ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի թիվ 1 մանկական երաժշտական դպրոց>> և <<ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի թիվ 2 մանկական երաժշտական դպրոց>> ՀՈԱԿ-ների  կանոնադրությունների 5․4 կետի է) ենթակետը, ծնողների դիմումները և համայնքի ղեկավարի առաջարկությունը՝ ավագանին որոշում է․
1․ Զիջել <<ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի թիվ 1 ՄԵԴ>> և <<ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի թիվ 2 ՄԵԴ>> ՀՈԱԿ-ներ հաճախող ներքոնշյալ երեխաների 2024-2025 ուսումնական տարվա ծնողական վճարները` համաձայն հավելվածի․
Նախագիծ կազմող ԱՆՆԱ ՎԱՐԴԱՆՅԱՆ
(12.72 Կբ)
Համայնքի ղեկավարը նշեց, որ կան ՀՈԱԿ-ներ հաճախող երեխաների զիջման վերաբերյալ որոշում, որտեղ առանձնացրել ենք ենթախմբեր, սակայն լրացուցիչ նաև մեզ են դիմել սոցիալապես անապահով 62 ծնողներ․ որոնք, համաձայն իրենց դիմումի,  չունեն հնարավորություն սահմանված ուսման վարձերը վճարելու։
Ուստի առաջարկեց զիջել նաև <<ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի թիվ 1 ՄԵԴ>> և <<ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի թիվ 2 ՄԵԴ>> ՀՈԱԿ-ներ հաճախող ներքոնշյալ երեխաների 2024-2025 ուսումնական տարվա ծնողական վճարները`
1. <<ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի թիվ 1 ՄԵԴ>> ՀՈԱԿ հաճախող երեխաներ՝ 41։
2․ <<ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի թիվ 2 ՄԵԴ>> ՀՈԱԿ հաճախող երեխաներ՝ 21։
Երեխաների ցանկն անվանական կցված է Ձեզ ներկայացված նախագծում։