ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ, ք. Վարդենիս, (0269)22031, vardenis.gegharquniq@mta.gov.am
25 մարտի 2025 թվականի N 45-Ա
ՎԱՐԴԵՆԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՆԴԻՍԱՑՈՂ ՀՈՂԱՄԱՍԵՐԸ ԱՃՈՒՐԴ-ՎԱՃԱՌՔՈՎ ՕՏԱՐԵԼՈՒ ԹՈՒՅԼՏՎՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԼՈՒ ԵՎ ՄԵԿՆԱՐԿԱՅԻՆ ԳԻՆ ՍԱՀՄԱՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետի, Հայաստանի Հանրապետության <<Հողային օրենսգրքի>> 67-րդ հոդվածի դրույթներով և հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 07 սեպտեմբերի 2023 թվականի N 1517-Ն որոշումը, Վարդենիս համայնքի ավագանին որոշում է.
1.Վարդենիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող Սոթք բնակավայրի 3-րդ փողոց 1-ին նրբանցք 4 հասցեի (ծածկագիր 05-080-0012-0004, սեփականության իրավունքի վկայական 05022025-05-0050) բնակավայրերի՝ բնակելի կառուցապատման 0․13հա հողամասը օտարել աճուրդ-վաճառքի միջոցով:
2.Վարդենիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող Սոթք բնակավայրի 1-ին փողոց 2-րդ նրբանցք 16 հասցեի (ծածկագիր 05-080-0025-0002, սեփականության իրավունքի վկայական 13032025-05-0024) բնակավայրերի՝ բնակելի կառուցապատման 0․19339հա հողամասը օտարել աճուրդ-վաճառքի միջոցով:
3.Վարդենիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող Սոթք բնակավայրի 1-ին փողոց 2-րդ նրբանցք 18 հասցեի (ծածկագիր 05-080-0022-0005, սեփականության իրավունքի վկայական 13032025-05-0027) բնակավայրերի՝ բնակելի կառուցապատման 0․058հա հողամասը օտարել աճուրդ-վաճառքի միջոցով:
4․Մեկնարկային գները սահմանել կադաստրային արժեքի չափով 1քմ.-ի համար 200 (երկու հարյուր ՀՀ դրամ (19-րդ գոտի):
5.Վարդենիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող Ազատ բնակավայրի 2-րդ փողոց 3 հասցեի (ծածկագիր 05-006-0015-0003, սեփականության իրավունքի վկայական 20022025-05-0048) բնակավայրերի՝ բնակելի կառուցապատման 0.09577հա հողամասը օտարել աճուրդ-վաճառքի միջոցով:
6.Վարդենիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող Ազատ բնակավայրի 4-րդ փողոց 19 հասցեի (ծածկագիր 05-006-0019-0016, սեփականության իրավունքի վկայական 21022025-05-0018 բնակավայրերի՝ բնակելի կառուցապատման 0.22399հա հողամասը օտարել աճուրդ-վաճառքի միջոցով:
7․ Մեկնարկային գները սահմանել կադաստրային արժեքի չափով 1քմ.-ի համար 100 (մեկ հարյուրՀՀ դրամ (20-րդ գոտի):
8.Վարդենիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող Կութ բնակավայրի Է. Բալասանյան 1-ին փողոց 4-րդ նրբանցք 3 հասցեի (ծածկագիր 05-057-0006-0026, սեփականության իրավունքի վկայական 20022025-05-0079) բնակավայրերի՝  բնակելի կառուցապատման 0․07հա հողամասը օտարել աճուրդ-վաճառքի միջոցով:
9.Վարդենիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող Կութ բնակավայրի Է. Բալասանյան 1-ին փողոց 1/1 հասցեի (ծածկագիր 05-057-0006-0024, սեփականության իրավունքի վկայական 07022025-05-0022) բնակավայրերի՝  բնակելի կառուցապատման 0․10526հա հողամասը օտարել աճուրդ-վաճառքի միջոցով:
10.Վարդենիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող Կութ բնակավայրի Է. Բալասանյան 1-ին փողոց 4-րդ նրբանցք 1 հասցեի (ծածկագիր 05-057-0006-0025, սեփականության իրավունքի վկայական 13022025-05-0028) բնակավայրերի՝  բնակելի կառուցապատման 0․09084հա հողամասը օտարել աճուրդ-վաճառքի միջոցով:
11.Վարդենիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող Կութ բնակավայրի Է. Բալասանյան 1-ին փողոց 8/1 հասցեի (ծածկագիր 05-057-0008-0004, սեփականության իրավունքի վկայական 13032025-05-0028) բնակավայրերի՝  բնակելի կառուցապատման 0․07728հա հողամասը օտարել աճուրդ-վաճառքի միջոցով:
12.Վարդենիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող Կութ բնակավայրի Է. Բալասանյան 1-ին փողոց 10/1 հասցեի (ծածկագիր 05-057-0009-0026, սեփականության իրավունքի վկայական 13032025-05-0065) բնակավայրերի՝  բնակելի կառուցապատման 0,17793հա հողամասը օտարել աճուրդ-վաճառքի միջոցով:
13․Մեկնարկային գները սահմանել կադաստրային արժեքի չափով 1քմ.-ի համար 100 (մեկ հարյուր ՀՀ դրամ (20-րդ գոտի):
15.Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման պահից։