ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ, ք. Վարդենիս, (0269)22031, vardenis.gegharquniq@mta.gov.am
20 մարտի 2025 թվականի N 0255-Ա
ԱՐԱ ԱԶԱՏԻ ՄԵԼՔՈՆՅԱՆԻ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՆԴԻՍԱՑՈՂ ՎԱՐԴԵՆԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՄԵԾ ՄԱՍՐԻԿ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ 05-065-0073-0006 ԿԱԴԱՍՏՐԱՅԻՆ ԾԱԾԿԱԳՐՈՎ ԳՈՒՅՔԻՆ ՀԱՍՑԵ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ԵՎ 0,19339 ՀԱ ՀՈՂԱՄԱՍՈՒՄ ԻՐԱԿԱՆԱՑՐԱԾ ԻՆՔՆԱԿԱՄ ԿԱՌՈՒՅՑՆԵՐԸ ՕՐԻՆԱԿԱՆ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2006 թվականի մայիսի 18-ի N 912-Ն որոշման դրույթներով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 29.12.2005թ. N 2387-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով և հիմք ընդունելով <<Թիվ 28 ՇՄՇ>> ԲԲԸ-ի կողմից 18.02.2025 թվականին տրված ինքնակամ շինությունների տեխնիկական վիճակի վերաբերյալ եզրակացությունը և Արա Ազատի Մելքոնյանի դիմումը՝ որոշում եմ.
1. Վարդենիս համայնքի Մեծ Մասրիկ բնակավայրի 8-րդ փողոց, 3-րդ նրբանցքի 05-065-0073-006 կադաստրային ծածկագրով գույքին տրամադրել Մեծ Մասրիկ բնակավայր, 8-րդ փողոց, 3-րդ նրբանցք 5 հասցե:
2. Վարդենիս համայնքի, Մեծ Մասրիկ բնակավայրի 8-րդ փողոց, 3-րդ նրբանցք 5 հասցեի 05-065-0073-0006 կադաստրային ծածկագրով հողամասում 2007 թվականին ինքնակամ կառուցված նկուղ՝ 21,20 քմ (ներքին մակերես՝ 12,90 քմ), բնակելի տուն՝ 131,76 քմ (ներքին մակերես՝ 97,40 քմ), ձեղնահարկ՝ 58,86 քմ (ներքին մակերես՝ 47,70 քմ), բաց պատշգամբ 5,80 քմ, խորդանոց՝ 4,77 քմ (ներքին մակերես՝ 3,60 քմ), ավտոտնակ՝ 12,25 քմ (ներքին մակերես՝ 7,40 քմ), պարիսպ՝ 7,10 քմ, 2011 թվականին կառուցված բնակելի տուն՝ 6,95 քմ (ներքին մակերես՝ 6,60 քմ), աստիճանահարթակ՝ 13,0 քմ և հացատուն 14,37 քմ (ներքին մակերես՝ 12,30 քմ) մակերեսներով շինությունները (չափագրման տվյալների մուտքագրման ծածկագիր՝ 2023DVPPSZ) չեն խախտում այլ անձանց իրավունքները և օրենքով պահպանվող շահերը, վտանգ չեն սպառնում քաղաքացիների կյանքին ու առողջությանը, կառուցված չեն քաղաքաշինական նորմերի ու կանոնների էական խախտումներով և չեն առաջացնում սերվիտուտ պահանջելու իրավունք՝ ճանաչել օրինական, որպես Արա Ազատի Մելքոնյանի սեփականություն:
3. Օրինականացումը իրականացնել հետևյալ սահմանված գներով.