Վարդենիս ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆԻ
ՀՀ ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ՎԱՐԴԵՆԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔԻՆ ՆՎԻՐԱԲԵՐՎՈՂ ՎԱՐԴԵՆԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՏՐԵՏՈՒՔ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ 05-090-0011-0003 ԿԱԴԱՍՏՐԱՅԻՆ ԾԱԾԿԱԳՐՈՎ ԱՆՇԱՐԺ ԳՈՒՅՔԻ ՆՎԻՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության <<Քաղաքացիական օրենսգրքի>> 605-րդ և Հայաստանի Հանրապետության <<Հողային օրենսգրքի>> 89-րդ հոդվածների դրույթներով, հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 20 մարտի 2025 թվականի N 331-Ա որոշումը և Գեղարքունիքի մարզպետի աշխատակազմի գլխավոր քարտուղարի 24.03.2025 թվականի N 02//2493-2025 գրությունը՝ համայնքի ավագանին որոշում է.
1. Ընդունել Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս համայնքի վարչական սահմաններում գտնվող և Հայաստանի Հանրապետության սեփականություն հանդիսացող Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս համայնքի Տրետուք բնակավայրի 05-090-0011-0003 կադաստրային ծածկագրով 175․8 քմ մակերեսով դպրոցի շենքի և դրա զբաղեցրած օգտագործման և սպասարկաման համար հատկացված 0․40929 հա հողամասի (անշարժ գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման N 10012025-05-0017 վկայական) նվիրաբերությունը Վարդենիս համայնքին, որպես՝ նախադպրոցական ուսումնական հաստատություն շահագործելու նպատակով:
2. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման պահից:
Նախագիծ կազմող ԱԲԳԱՐ ԱԲԳԱՐՅԱՆ
(652.42 Կբ)
(73.44 Կբ)
(775.43 Կբ)
(775.69 Կբ)
Հարցը ներկայացրեց համայնքի ղեկավարը՝ նշելով, որ համաձայն <<Գույք նվիրաբերելու մասին>> ՀՀ Կառավարության որոշման՝ անհրաժեշտ է ընդունել Հայաստանի Հանրապետության սեփականությունը հանդիսացող, Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզ, համայնք Վարդենիս, գյուղ Տրետուք, 1-ին փողոց, 20 հասցեում գտնվող, 3 338 801.96 դրամ շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային արժեքով, 175.8 քառ. մետր մակերեսով դպրոցի շենքի, ինչպես նաև դրա զբաղեցրած, օգտագործման ու սպասարկման համար հատկացված 4092.9 քառ. մետր մակերեսով հողամասի նվիրաբերությունը Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս համայնքին՝ այն որպես նախադպրոցական ուսումնական հաստատություն շահագործելու նպատակով։