Վարդենիս ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆԻ
ՎԱՐԴԵՆԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՍՈԹՔ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐՈՒՄ ԿԱՌՈՒՑՎԱԾ ՉՈՐՍ ԲՆԱԿԵԼԻ ՏՆԵՐԻ ԱՎԱՐՏԱԿԱՆ ԱԿՏԵՐԻ ԵՎ ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՐԱՆՑՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՍԱՀՄԱՆՎԱԾ ՎՃԱՐՈՒՄՆԵՐԸ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԲՅՈՒՋԵԻՑ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով  Հայաստանի Հանրապետության <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> ՀՀ օրենքի 18-րդ հոդվածի 6-րդ, 42-րդ կետերի դրույթներով, հաշվի առնելով Վարդենիս համայնքի Սոթք բնակավայրում պետական հոգածությամբ կառուցված չորս բնակելի տների սեփականատերերի դիմում-խնդրանքները և հիմք ընդունելով Վարդենիս համայնքի ղեկավարի առաջարկը՝  ավագանին որոշում է.
1. Թույլատրել Վարդենիս համայնքի ղեկավարին Սոթք բնակավայրում 2022 թվականի սեպտեմբերյան ագրեսիայից հետո կառուցված թվով 4 անհատական բնակելի տների ավարտական ակտերի և պետական գրանցումների համար սահմանված տուրքերը համապատասխանաբար՝ 80000 (ութսուն հազար) և 96000 (ինսունվեց հազար) ՀՀ դրամները վճարել Վարդենիս համայնքի բյուջեից:
2․Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման պահից։
Նախագիծ կազմող ՍԵՅՐԱՆ ԳՐԻԳՈՐՅԱՆ
(226.00 Կբ)
(281.05 Կբ)
(258.94 Կբ)
(300.65 Կբ)
Նախագծի քննարկման արձանագրությունը
Հարցը ներկայացրեց համայնքի ղեկավարը և առաջարկեց հաշվի առնելով նշված բնակիչների դիմում-խնդրանքը և նկատի ունենալով նրանց սոցիալական վիճակը՝ տալ թույլտվություն՝ Սոթք բնակավայրում 2022 թվականի սեպտեմբերյան ագրեսիայից հետո կառուցված թվով 4 անհատական բնակելի տների ավարտական ակտերի և պետական գրանցումների համար սահմանված տուրքերը համապատասխանաբար՝ 80 հազար և 96 հազար ՀՀ դրամները, վճարել Վարդենիս համայնքի բյուջեից: Քաղաքացիների դիմումները կցված են ներկայացված նախագծին։
Քվեարկության արդյունքում 17 կողմ, 0 դեմ, 0 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ հարցն ընդունվեց: