ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ, ք. Վարդենիս, (0269)22031, vardenis.gegharquniq@mta.gov.am
25 մարտի 2025 թվականի N 48-Ա
ՎԱՐԴԵՆԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՍՈԹՔ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐՈՒՄ ԿԱՌՈՒՑՎԱԾ ՉՈՐՍ ԲՆԱԿԵԼԻ ՏՆԵՐԻ ԱՎԱՐՏԱԿԱՆ ԱԿՏԵՐԻ ԵՎ ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՐԱՆՑՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՍԱՀՄԱՆՎԱԾ ՎՃԱՐՈՒՄՆԵՐԸ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԲՅՈՒՋԵԻՑ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով  Հայաստանի Հանրապետության <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> ՀՀ օրենքի 18-րդ հոդվածի 6-րդ, 42-րդ կետերի դրույթներով, հաշվի առնելով Վարդենիս համայնքի Սոթք բնակավայրում պետական հոգածությամբ կառուցված չորս բնակելի տների սեփականատերերի դիմում-խնդրանքները և հիմք ընդունելով Վարդենիս համայնքի ղեկավարի առաջարկը՝  ավագանին որոշում է.
1. Թույլատրել Վարդենիս համայնքի ղեկավարին Սոթք բնակավայրում 2022 թվականի սեպտեմբերյան ագրեսիայից հետո կառուցված թվով 4 անհատական բնակելի տների ավարտական ակտերի և պետական գրանցումների համար սահմանված տուրքերը համապատասխանաբար՝ 80000 (ութսուն հազար) և 96000 (ինսունվեց հազար) ՀՀ դրամները վճարել Վարդենիս համայնքի բյուջեից: