Վարդենիս ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆԻ
ՎԱՐԴԵՆԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՐՓՈՒՆՔ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ ԲՆԱԿԻՉ ԱՆԱՀԻՏ ՀՈՎՀԱՆՆԵՍՅԱՆԻՆ ՊԱՏԿԱՆՈՂ ԱՆՇԱՐԺ ԳՈՒՅՔԻ ԳՈՒՅՔԱՀԱՐԿԻ ՄԱՍՈՎ ԿՈՒՏԱԿՎԱԾ ԱՊԱՌՔԸ ՕՐԵՆՔՈՎ ՍԱՀՄԱՆՎԱԾ ԿԱՐԳՈՎ ՄԱՍՆԱԿԻ ԶԻՋԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով  Հայաստանի Հանրապետության <<Հարկային օրենսգրքի>> 230-րդ հոդվածի 3-րդ կետով և հիմք ընդունելով Վարդենիս համայնքի ղեկավարի առաջարկը՝ համայնքի ավագանին որոշում է․
1. Վարդենիս համայնքի Արփունք բնակավայրի բնակիչ Անահիտ Հովհաննեսյանին պատկանող անշարժ գույքի գույքահարկի մասով կուտակված 571714/հինգ հարյուր յոթանասունմեկ հազար յոթ հարյուր տասնչորս/ ՀՀ դրամ ապառքից  օրենքով սահմանված կարգով զիջել 230891/երկու հարյուր երեսուն հազար ութ հարյուր իննսունմեկ/ ՀՀ դրամ տույժը՝ մնացած պարտավորությունները մարելուց հետո:
(2.18 Մբ)
Հարցը ներկայացրեց համայնքի ղեկվարը՝ նշելով, որ Անահիտ Հովհաննեսյանը զինհաշմանդամի մայր է, և մեզ է դիմել հողի գույքահարկի ապառքի զիջման համար։
Ընդհանուր գումարը կազմում է 571  հազար 714 ՀՀ դրամ, որից մայր գումարը՝ 340 հազար 823  ՀՀ դրամ, տույժը՝  230 հազար 891 ՀՀ դրամ։ Հաշվի առնելով նրա սոցիալական վիճակը և դիմում-խնդրանքը,առաջարկեց զիջել տույժը՝ մնացած պարտավորությունները մարելուց հետո։