Վարդենիս ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆԻ
ՎԱՐԴԵՆԻՍԻ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՄԵԾ ՄԱՍՐԻԿ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ 4-ՐԴ ՓՈՂՈՑ 5-ՐԴ ՆՐԲԱՆՑՔ 13 ՀԱՍՑԵԻ ԱՆՇԱՐԺ ԳՈՒՔԸ ՏԱՐԵՑՆԵՐԻ ԱՌՈՂՋՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԽՆԱՄՔԻ ԱՊԱՀՈՎՄԱՆ ԱՍՈՑԻԱՑԻԱԻՆ ԱՆՀԱՏՈՒՅՑ ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔՈՎ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ԵՎ ՎԱՐԴԵՆԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆՈՒ 26 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ 2022 ԹՎԱԿԱՆԻ N 136-Ա ՈՐՈՇՈՒՄԸ ՈՒԺԸ ԿՈՐՑՐԱԾ ՉԱՆԱՉԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին ՀՀ օրենքի 37-րդ հոդվածով, Տեղական ինքնակառավարման մասին ՀՀ օրենքի 18-րդ  հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետի դրույթներով, հիմք ընդունելով Տարեցների առողջության և խնամքի ապահովման ասոցիացիաի նախագահի գրությունը և համայնքի ղեկավարի առաջարկությունը՝ համայնքի ավագանին որոշում է.
1. Ուժը կորցրած ճանաչել Վարդենիս համայնքի ավագանու 26 դեկտեմբերի 2022 թվականի N 136-Ա որոշումը:
2. Թույլատրել համայնքի ղեկավարին Վարդենիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող (կադաստրային ծածկագիր՝ 05-065-0039-0009, սեփականության իրավունքի վկայական՝ 14052021-05-0060) Մեծ Մասրիկ բնակավայրի 4-րդ փողոց 5-րդ նրբանցք 13 հասցեի 0․10286 հա բնակավայրերի հասարակական կառուցապատման հողամասը և 235․18 քմ ուսուցչի տունը 10 (տասը) տարի ժամկետով, անհատույց օգտագործման իրավունքով տրամադրել Տարեցների առողջության և խնամքի ապահովման ասոցիացիային:
(222.77 Կբ)
(775.31 Կբ)
(775.64 Կբ)
(118.84 Կբ)
Հարցը ներկայացրեց համայնքի ղեկավարը՝ նշելով, որ նախկինում կնքված պայմանագիրը լուծարվել է օրենքով սահմանված կարգով, հետևավար անհրաժեշտ է կնքել նորը և Վարդենիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող, 05-065-0039-0009 կադաստրային ծածկագրով, Մեծ Մասրիկ բնակավայրի 4-րդ փողոց 5-րդ նրբանցք 13 հասցեի 0,10286 հա բնակավայրերի հասարակական կառուցապատման հողամասը և 235,18 քմ ուսուցչի տունը 10 (տասը) տարի ժամկետով, անհատույց օգտագործման իրավունքով տրամադրել՝ Տարեցների առողջության և խնամքի ապահովման ասոցիացիային:
Ելույթով հանդես եկավ ավագանու անդամ Դավիթ Շահնազարյանը՝ առաջարկելով ավագանու որոշման նախագծում կատարել փոփոխություն՝ 1-ին կետով ուժը կորցրած ճանաչել համապատասխան /Վարդենիս համայնքի ավագանու 26 դեկտեմբերի 2022 թվականի N 136-Ա/ որոշումը և 2-րդ կետով թույլատրել համայքի ղեկավարին Վարդենիս համայնքի սեփականություն հանդիսացող (կադաստրային ծածկագիր՝ 05-065-0039-0009, սեփականության իրավունքի վկայական՝ 14052021-05-0060) Մեծ Մասրիկ բնակավայրի 4-րդ փողոց 5-րդ նրբանցք 13 հասցեի 0․10286 հա բնակավայրերի հասարակական կառուցապատման հողամասը և 235․18 քմ ուսուցչի տունը 10 (տասը) տարի ժամկետով, անհատույց օգտագործման իրավունքով տրամադրել Տարեցների առողջության և խնամքի ապահովման ասոցիացիային:
Քվեարկության արդյունքում 17 կողմ, 0 դեմ, 0 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ հարցն ընդունվեց ավագանու անդամ Դավիթ Շահնազարյան առաջարված ձևով: