ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ՎԱՐԴԵՆԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔ
Համայնքի ղեկավարի որոշման նախագիծ
25 մարտի 2025 թ.
ՎԱՐԴԵՆԻՍ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՎԱՐԴԵՆԻՍ ՔԱՂԱՔԻ 05-005-0238-0093 ԿԱԴԱՍՏՐԱՅԻՆ ԾԱԾԿԱԳՐՈՎ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԵՐԻ ՀԱՍԱՐԱԿԱԿԱՆ ԿԱՌՈՒՑԱՊԱՏՄԱՆ 0,19694 ՀԱ ՀՈՂԱՄԱՍԸ, 238․70 ՔՄ ՆԱԽԿԻՆ ՀԻՎԱՆԴԱՆՈՑ ԵՎ 141․80ՔՄ ԱՎՏՈՏՆԱԿ ՀԱՄԱՅՆՔԱՅԻՆ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ԵՎ ՀԱՍՑԵ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 42 և 43-րդ հոդվածներով, հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 13 հուլիսի 2006 թվականի N 1140-Ն և Հայաստանի Հանրապետության  կառավարության 29.12.2005 թվականի N 2387-Ն որոշումները՝ որոշում եմ.
1. Վարդենիս համայնքի Վարդենիս  քաղաքի 05-005-0238-0093 կադաստրային ծածկագրով բնակավայրերի հասարակական կառուցապատման 0․19694 հա հողամասը և 1986 թվականին կառուցված նախկին հիվանդանոց՝ 238․70քմ, ավտոտնակ՝ 141․80 քմ ճանաչել որպես Վարդենիս համայնքի սեփականություն:
2. Վարդենիս համայնքի Վարդենիս քաղաքի Գայի փողոցի 05-005-0238-0093 ծածկագրով 0․19694 հա հողամասին տրամադրել Գայի փողոց 80 հասցե:
3. Կատարել իրավունքի պետական գրանցում:
4. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման պահից: